fot. twitter.com/EpiskopatNews

XX Dzień Papieski

Polska i środowiska polonijne na całym świecie obchodzą dziś XX Dzień Papieski. W tym roku jego hasłem jest dewiza pontyfikatu św. Jana Pawła II „Totus Tuus”.

Z okazji Dnia Papieskiego prowadzona będzie zbiórka na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z mniejszych miejscowości. Organizatorem akcji jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzień Papieski to też okazja do pogłębienia nauki Papieża Polaka.

O dziedzictwie Karola Wojtyły przypomina o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– To dziedzictwo to nic innego, jak Ewangelia Chrystusowa, by nią żyć na co dzień, by żyć sakramentami świętymi, by żyć kontemplacją i piękną modlitwą każdego dnia on to czynił. Jan Paweł II tego uczył nas, chodząc po tej ziemi przez te 27 lat jako Papież, jako głowa Kościoła ziemskiego, a my dzisiaj chcemy i wierzymy, że w niebie, w sposób szczególny za nami się wstawia i nasze rodziny mogą być ochronione jego miłością, którą kieruje do Pana Boga w naszym imieniu – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR.

Co roku Dzień Papieski jest obchodzony w niedzielę poprzedzającą 16 października. Tego dnia przypada rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Centralne uroczystości Dnia Papieskiego odbędą się w Warszawie i w Krakowie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl