Polacy licznie podróżują do Watykanu na niedzielną kanonizację

Pociągami, autokarami i samolotami, indywidualnie bądź w zorganizowanych grupach i pielgrzymkach, Polacy licznie udają się do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II.

To wyjątkowe święto, wielkie wydarzenie dla całego świata, a w sposób szczególny dla naszej Ojczyzny, będzie miało miejsce 27 kwietnia bieżącego roku (niedziela).

Do Rzymu pielgrzymują także studenci WSKSiM z Torunia, którym bardzo bliska jest postać Papieża Polaka. Niektórzy udają się do Rzymu po raz pierwszy, dla innych to już kolejna podróż do Wiecznego Miasta.

„to tak naprawdę jeden z najważniejszych momentów w moim życiu. Dla mnie to ogromna radość, że mogę być obecny na kanonizacji człowieka, którego znam z przekazów jego nauczania”. „Myślę, że nie powinno tam zabraknąć nikogo z Polaków – chociażby przed telewizorami – dlatego zachęcam serdecznie wszystkich do oglądania transmisji, do łączenia się z nami, którzy tam jesteśmy na placu św. Piotra” – mówili studenci.

W drodze do wiecznego miasta są także przedstawiciele świata pracy.

„Wspierał nas od samego początku, od samego rozpoczęcia pontyfikatu w 1978 roku. W roku 1980 jego wizerunek wisiał na bramie Stoczni Gdańskiej, w 1988 także. Kiedy był z pielgrzymką na Zaspie, mówił przecież do nas i za nas. Dlatego uważamy, że to jest nasz człowiek. To człowiek Solidarności”. „Nie ma ważniejszego wydarzenia na ten czas. To pewnie wydarzenie roku i nie tylko. Tak wielki święty, Polak, Papież zdarza się być może raz na tysiąc albo dwa tysiące lat. Jedziemy przejęci ale jednocześnie bardzo szczęśliwi i zadowoleni – podkreślali związkowcy.

Wszystkie uroczystości z Watykanu będą transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj