fot. Marcelina Bańkowska Polski.fr

Polacy we Francji oddali hołd św. Janowi Pawłowi II

W niedzielę 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, kilkaset tysięcy Polaków w kraju i poza granicami uczciło pamięć polskiego Papieża poprzez marsze i inne modlitewne inicjatywy. Polonia francuska również włączyła się w obchody rocznicowe.

W kościele polskim pw. Wniebowzięcia NMP na „Concorde” w Paryżu o godz. 11.00 została odprawiona Msza św. z udziałem stowarzyszeń i organizacji polonijnych. Polskie delegacje stawiły się również na Placu św. Jana Pawła II w Aulnay-sous-Bois.

Polacy we Francji zostali też zaproszeni do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Papieskim, który rozpoczął się o godz. 17.00 w Seminarium Polskim przy 11 rue Jules Guesde, w Issy-les-Moulineaux pod Paryżem.

fot. Marcelina Bańkowska Polski.fr

Uroczystości kontynuowano w parku imienia św. Jana Pawła II, przed pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wzięli w nim udział m.in. rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. Bogusław Brzyś, wicerektor ks. prałat dr Krystian Gawron, ambasador RP we Francji Jan Emeryk Rościszewski oraz przedstawiciele lokalnych władz z merem Issy-les-Moulineaux André Santinim.

W wydarzeniu uczestniczyli także Rycerze św. Jana Pawła II.

fot. Marcelina Bańkowska Polski.fr

W parku Jana Pawła II Polacy odśpiewali pieśni papieskie oraz patriotyczne. Nie zabrakło też modlitwy przez przyczynę Papieża Polaka.

fot. Marcelina Bańkowska Polski.fr

 

Polskifr.fr

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl