pixabay.com

Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej

W Górce Klasztornej trwają przygotowania do tegorocznego Misterium Męki Pańskiej. Na wydarzenie, które odbywa się już od 39 lat zapraszają Misjonarze Świętej Rodziny. Misterium zostanie wystawione cztery razy: 25 i 26 marca oraz 1 i 2 kwietnia. Za każdym razem rozpocznie je Msza św. o godz. 14.00.

Od 39 lat Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej przygotowują Misjonarze Świętej Rodziny z udziałem okolicznych mieszkańców.

Tegoroczne misterium w Górce Klasztornej zostanie wystawione 25 i 26 marca oraz 1 i 2 kwietnia. Za każdym razem rozpocznie je Msza św. o godz. 14.00, zakończenie planowane jest o ok. godz. 17.30. W tym roku szczególną intencją odgrywanego misterium jest modlitwa o pokój na Ukrainie oraz za ofiary rosyjskiej agresji.

Misterium – jak podkreślają Misjonarze Świętej Rodziny –  jest dla nas wielką mobilizacją sił modlitewnych w trudnych czasach, które przeżywamy.

Tocząca się wojna oraz męczeństwo wielu ludzi na Ukrainie skłania nas nie tylko do refleksji, ale przede wszystkim do czynów i modlitwy. W czasie trwania Misterium Męki Pańskiej w tym roku wzbudzimy intencje wszystkich, którzy prosili nas o modlitwy, w tym szczególnym miejscu. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie, w Europie i całym świecie. Pamiętać będziemy o naszych męczennikach góreckich Misjonarzach Świętej Rodziny, którzy zginęli zamordowani w 1939 roku, jak również o wszystkich, którzy polegli w okrutnej wojnie na Ukrainie – dodają Misjonarze Świętej Rodziny.

 

radiomaryja.pl/MSF Górka Klasztorna

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl