fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Dni otwarte w murach WSKSiM

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyły się we wtorek dni otwarte. Towarzyszyła im czwarta edycja sympozjum o nowych mediach.

Co roku Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej otwiera swoje drzwi, dla ciekawych i zainteresowanych – podkreślała prorektor uczelni dr Maria Laska.

– Dni otwarte organizujemy w tym celu, aby młodzież, która przyjeżdża zapoznała się z atmosferą uczelni wyższej, zobaczyła naszą ofertę edukacyjną, jak również warsztat praktyczny – wskazywała prorektor WSKSiM.

Spotkanie ze studentami oraz profesorami WSKSiM, prezentacja wozu transmisyjnego, warsztaty radiowe czy udział w briefingu prasowym z udziałem twórców filmu „Nędzarz i Madame”. To punkty programu, które cieszyły się największym zainteresowaniem młodzieży.

W murach WSKSiM obecne jest nauczanie św. Jana Pawła II, kształcimy w duchu polskiego Papieża – akcentował rektor uczelni o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

-Żeby tutaj była kuźnia tych szczególnych charakterów, Polaków, którzy będą przemieniać obraz naszej rzeczywistości ojczyźnianej – mówił rektor WSKSiM.

Dni otwarte połączone były z czwartą edycją sympozjum studencko-doktoranckiego o nowych mediach. Tym razem przebiegło ono pod hasłem „Czas na net”.

– Wszyscy korzystamy z internetu, wszyscy jesteśmy użytkownikami – akcentowała dr Karolina Dziewulska-Siwek, wykładowca WSKSiM, opiekun sympozjum „Czas na net” i przypomniała, że często korzystamy z internetu i mediów społecznościowych albo niewłaściwie, albo za dużo.

Temat jest bardzo aktualny, dlatego chętnych do udziału w sympozjum nie brakowało – mówił rzecznik sympozjum Szymon Kamysz.

– Zainteresowanie jest i na pewno nie jest spadkowe – podkreślał.

Sympozjum to wspólny projekt studentów i wykładowców.

TV Trwam News/RIRM

drukuj