fot. twitter.com/wsksim

Toruń: W WSKSiM zakończyła się konferencja „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś szansą dla Polski”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła się konferencja „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś szansą dla Polski”.

Spotkanie zainaugurowała Msza św. sprawowana w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Po Eucharystii uczestnicy konferencji zgromadzili się na auli uczelni. Tam sympozjum otworzył o. dr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja zwracał uwagę na wartość posiadanej przez rolników ziemi.

Jak jest coś sprzedane, to nasze nie będzie. Pieniądze się rozejdą, a zostanie niewola. Trzymajcie ziemie! Rolnicy zawsze żywili i bronili. Ci, którzy mają własne interesy, którzy chcą się rozprawić z jakimś narodem czy kulturą, to uderzają w rolnika – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Na konferencję do Torunia licznie przybyli wybitni eksperci. Wykład wygłosił m.in. ks. prof. Tadeusz Guz. Jego tytuł to „Integralność wsi fundamentem suwerenności państwa”. Wśród prelegentów był też prof. Jan Szyszko, były minister środowiska. Zabierając głos podczas spotkania mówił o bogactwie polskiej ziemi.

Polska jest unikatem w skali jednoczącej się Europy, w skali świata. Mamy prawie 38 mln mieszkańców, użytkujemy tę ziemię, a nie straciliśmy ani jednego z występujących gatunków. Polska jest więc typowym przykładem zrównoważonego rozwoju – czynienia sobie ziemi poddaną. Użytkuj tę ziemię, a jedynym wskaźnikiem tego, czy ją dobrze użytkujesz są dziko występujące gatunki roślin, zwierząt i grzybów, a my posiadamy je wszystkie – wskazał prof. Jan Szyszko.

Organizatorami konferencji obok toruńskiej uczelni były: Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski oraz Samodzielna Pracownia Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam. Konferencja „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś szansą dla Polski” odbyła się po raz trzeci.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl