Święcenie pojazdów w toruńskim sanktuarium

W Kościele rozpoczął się tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców. Kapłani w niedzielę święcili pojazdy, którymi przemieszczają się wierni. Także w toruńskim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II pobłogosławiono samochody, motocykle i rowery.

W swoim życiu „za kółkiem” pokonujemy setki tysięcy kilometrów. Warto każdy z nich oddać w opiekę Matce Najświętszej i prosić o błogosławieństwo – podkreślali zgodnie kierowcy.

Święcenie pojazdów poprzedziła Eucharystia z udziałem kierowców. W homilii dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR nawiązał do artykułu „Naszego Dziennika” o trwającej podczas tygodnia św. Krzysztofa akcji MIVA Polska. Jest to zbiórka środków na zakup pojazdów dla misjonarzy z całego świata.

W świecie jest 2032 misjonarzy i misjonarek polskich. Tylu Polaków. Zobaczcie – miasteczko. Są oni w 26 krajach. Ci misjonarze muszą się poruszać. Jedna siostra michalitka w artykule mówi, ile mają wiosek do obsługi – ponad 20. Oni muszą zawieźć tej ludności żywność, leki i przeróżne rzeczy. Polscy misjonarze robią niezwykle wiele dobrego – mówił o. Tadeusz Rydzyk.

W ub.r. za zebraną w ten sposób kwotę udało się zakupić m.in. kilkanaście samochodów, kilka busów, ambulans, 39 motocykli i 470 rowerów.

RIRM

 

 

drukuj