fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Min. Macierewicz w Toruniu: Tak niewielu może zrobić tak wiele

Nieprawdopodobne wrażenie zrobiło na mnie to, jak tak niewielu może zrobić tak wiele – powiedział w swoim przemówieniu na odbywającym się w Toruniu IX Dziękczynieniu w Rodzinie szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

– Te wszystkie cuda, które zawierzamy ojcom redemptorystom przez ostatnie lata. Wiadomo, nie jest tajemnicą, jakie jest tego źródło: wiara jest tego źródłem, zawierzenie jest tego źródłem, Chrystus, Kościół – to jest prawdziwe źródło. Chciałbym jeszcze dodać (…) głębokie ukochanie polskiej tradycji narodowej, która jest na zawsze zakorzeniona w wartościach chrześcijańskich – powiedział Antoni Macierewicz.

Obecność kobiet prześladowanych jest szczególnym uosobieniem, egzemplifikacją i w jakimś sensie istotą Rodziny Radia Maryja – podkreślił szef MON.

– Nikt bardziej w całej polskiej tradycji nie uosabia rodziny, jak właśnie kobiety, które zawsze w Polsce dawały siłę duchową, opiekę, wsparcie do działania na rzecz Ojczyzny, do działania i walki duchowej, ale także – jak było trzeba – czasami walki fizycznej – ocenił minister.

Do więzienia w stanie wojennym kobiety trafiały nawet za najmniejszą pomoc i wsparcie udzielane protestującym ludziom. Były uznawane za groźne przeciwniczki sowieckiego ustroju – przypomniał polityk.

– Całą swoją duchową postawą modliły się za Polskę i działały na rzecz Polski. Były więzione w Darłówku, w Gołdapi, ale przecież także w dziesiątkach innych więzień, dużo mniej znanych, jak Fordon, więzienie we Wrocławiu na Klęczkowskiej, ale także Warszawskiej – mówił Antoni Macierewicz.


Zobacz całe przemówienie:

RIRM

drukuj