Warsztaty wyjazdowe WSKSiM w Częstochowie

Na Jasnej Górze rozpoczęły się warsztaty wyjazdowe WSKSiM. Młodzi ludzie biorą udział w wykładach i zajęciach  praktycznych dot. zagadnień z zakresu funkcjonowania prasy, radia i telewizji.

Warsztaty kierowane są do lokalnej młodzieży gimnazjalnej i jej nauczycieli.  Redaktorzy Radia Maryja i TV Trwam wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności oraz profesjonalny sprzęt przybliżą zebranym zasady funkcjonowania mediów, wyjaśnią też zagrożenia, które niesie za sobą ich nieprawidłowe kreowanie.

Młodzi ludzie zapoznają się m.in. z podstawami operowania kamerą, wykorzystywaniem oświetlenia, montażem dźwięku, czy makijażem telewizyjnym. Zajęcia dają także możliwość przyjrzenia się nowoczesnym technikom telewizyjnym, czy pracy realizatora w wozie transmisyjnym.

– To kolejne warsztaty WSKSiM odbywające się pod hasłem: „Zrozumieć media”. Młodzież częstochowskich gimnazjów bierze udział w wykładach i zajęciach, które pomogą im zrozumieć istotę działania takich mediów jak: prasa, radio czy telewizja. Łącznie na zajęcia przybyło ponad 300 osób – informuje koordynujący projekt o. Marcin Krupa CSsR.

Warsztaty odbywają się na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. 

 

RIRM 

 

drukuj