Córka gen. Andersa spotka się z mieszkańcami Zambrowa

Anna Maria Anders zainaugurowała swoją kampanię do Senatu w województwie podlaskim. Dziś w jej ramach spotka się z mieszkańcami Zambrowa.

Przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zapowiedziała, że jako senator chce być łącznikiem między Polonią a Polakami.

Anna Maria Anders jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 59 obejmującym część województwa podlaskiego. Wybory są tam potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora PiSu Bohdana Paszkowskiego.

Córka gen. Andersa wskazała, że  jej misją jest „poprawienie wizerunku Polaków i Polski na świecie”. W tym kontekście wskazała m.in. na kwestię zniesienia wiz.

Kwestia, która trwa od lat, to zniesienie wiz dla Polaków. Jako senator chciałabym zaangażować się w tę sprawę, w Stanach Zjednoczonych tytuł senatora znaczy więcej niż minister. Istnieje wiele spraw do załatwienia, wszystko razem się łączy. Mam nadzieję, że zostanę wybrana, to wzmocni moją funkcję, jako ministra oraz przewodniczącej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Chciałabym być łącznikiem. Obserwując sytuację w Polsce najbardziej boli mnie to, że wszyscy ze sobą walczą.  Musimy złączyć się między sobą, a także z Polonią – podkreśliła Anna Maria Anders.

Wybory odbędą się 6 marca w senackim okręgu nr 59. Obejmuje on podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

Oprócz Anny Marii Anders  startują także, m.in. Mieczysław Bagiński z PSL, Szczepan Barszczewski z Partii KORWIN, Andrzej Chmielewski – kandydat Samoobrony oraz Sławomir Gromadzki, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców „Szary Obywatel”.

Możliwość zgłoszenia swoich kandydatów miała także Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Jednak ostatecznie nie zrobiły tego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl