B. Misiewicz: opozycja działa na szkodę bezpieczeństwa Polski

Wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza to „działalność na szkodę bezpieczeństwa państwa polskiego” – powiedział Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON.  Jeszcze dziś politycy PO zapowiedzieli złożenie takiego wniosku.

Wcześniej PO domagała się od premier Beata Szydło zawieszenia w pełnieniu obowiązków ministra Antoniego Macierewicza.

Cała sprawa ma związek z publikacją „Gazety Wyborczej”  dot. rzekomych kontaktów szefa MON z Robertem Luśnią – uznanego przez sąd za współpracownika SB.

Bartłomiej Misiewicz, podczas konferencji transmitowanej przez TVP info, zapowiedź polityków PO nazwał „niebywałym skandalem”. Działalnością nie tylko na szkodę ministra obrony Antoniego Macierewicza, ale działalnością „na szkodę bezpieczeństwa państwa polskiego”.

– Na niecałe trzy tygodnie przed szczytem NATO opozycja, poprzednicy – którzy  mieli swoje pięć minut i ich nie wykorzystali a wręcz zmarnowali, zmarnowali czas Polaków, pieniądze Polaków – doprowadzają do tego, że składają wniosek o wotum nieufności. Robią to w momencie kiedy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wywalczył dla Polski korzystane decyzje dotyczące zabezpieczenia wschodniej flanki sojuszu, a tym samym Polski. Mówimy o ciężkich batalionach bojowych, o ciężkiej brygadzie pancernej Stanów Zjednoczonych tutaj w Polsce, gdzie mamy do czynienia z agresorem ze wschodu, atakuje się przed szczytem ministra obrony narodowej – powiedział Bartłomiej Misiewicz.

W sobotę MON w oświadczeniu wskazało, że minister Antoni Macierewicz nie utrzymuje żadnych kontaktów z Robertem Luśnią.

 

 


 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj