ARiMR z milionowymi stratami

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa straciła miliony zł na skutek niekorzystnych umów na wynajem powierzchni biurowych – napisał „Nasz Dziennik”.

Chodzi o umowy podpisywane jeszcze za kadencji poprzedniego zarządu Agencji. Sprawa ujrzała światło dzienne po audycie zleconym przez obecnego prezesa Daniela Obajtka.

Nieprawidłowości stwierdzono po kontroli umów i aneksów dotyczących najmu nieruchomości – mówi rzecznik ARiMR Agnieszka Szymańska.

– Przeanalizowane zostały 122 umowy najmu wraz z aneksami. Pewne zapisy tych umów wzbudziły nasze zaniepokojenie, m.in. fakt, że umowy umożliwiały wynajmującemu dowolne podnoszenie czynszu i wprowadzanie dodatkowych opłat, a także, w niektórych przypadkach, okres wypowiedzenia ze strony wynajmującego był zbyt krótki, co mogło skutkować zakłóceniem ciągłości pracy jednostek ARiMR. Zgodnie z szacunkiem, który został umieszczony w audycie, łączne straty z tego tytułu mogły sięgać nawet 6 milionów złotych – wskazuje Agnieszka Szymańska.

Agencja zapowiada renegocjacje umów najmu oraz poprawę nadzoru nad procedurami. Obecny szef ARiMR poinformował, że w najbliższych tygodniach do prokuratury będą kierowane wnioski o zbadanie zakwestionowanych umów.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl