Posiedzenie Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska zgromadzi się dzisiaj na posiedzeniu Zarządu Krajowego. Tematami wiodącymi ma być między innymi kwestia prezydium Senatu oraz organizacja przyszłego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Do spotkania liderów opozycji doszło w miniony  poniedziałek. Wówczas do żadnych wiążących ustaleń nie doszło. Na dzisiejszym spotkaniu klubu Platformy lider ugrupowania Grzegorz Schetyna ma przedstawić partyjnym kolegom stan negocjacji w sprawie Senatu. Swoich przedstawicieli w prezydium  chciałby mieć PSL oraz lewicowy blok, do którego należą SLD Wiosna i Lewica Razem. Kandydatem PiS na marszałka jest Stanisław Karczewski. Po stronie PO będzie to najprawdopodobniej Bogdan Borusewicz. Nie jest to jednak oficjalna informacja, bowiem zaraz obok pojawiają się inne nazwiska reprezentantów Koalicji Obywatelskiej. To Bogdan Klich, Sławomir Rybicki i Bogdan Zdrojewski. Sprawa wygląda ciekawie, bo w izbie wyższej parlamentu nic nie jest przesądzone – mówi senator PiS Jan Maria Jackowski.

– Nie wiemy do końca, komu uda się zgromadzić większość 51 senatorów na tym pierwszym posiedzeniu 12 listopada – podkreśla.

Członkowie zarządu Platformy Obywatelskiej mają ponadto dyskutować o możliwości zwołania prawyborów, które wskazałyby kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Gotowość startu na ten urząd deklaruje Małgorzata Kidawa-Błońska. Nie wiadomo też, jaką decyzję w tej sprawie podejmie Donald Tusk. Na posiedzeniu klubu ma być również poruszona kwestia jego szefostwa. Liderem partii chciałby zostać obecny wiceszef Borys Budka. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie miał kontrkandydata.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl