fot. PAP/Radek Pietruszka

Rząd PO-PSL jednym z najgorszych na świecie pod względem przejrzystości

Rządy byłego premiera Donalda Tuska oraz premier Ewy Kopacz mniej przejrzyste niż rządy Ugandy, Rwandy, Chin czy Rosji wynika z Globalnego Raportu Konkurencyjności, na który powołuje się portal niezalezna.pl.

Polska znalazła się na 110. miejscu z 144 państw objętych w rankingu dotyczącym przejrzystości i transparentności działań i decyzji rządów poszczególnych krajów. Międzynarodowy raport to efekt prac Światowego Forum Ekonomicznego.

Z dokumentu wynika, że w ubiegłym roku Polska pod względem konkurencyjności utrzymała 43. miejsce wśród 144 krajów. Natomiast na 117. miejscu nasz kraj został sklasyfikowany, jako państwo, gdzie przepisy prawne utrudniają prowadzenie biznesu.

Tak dewastujących rządów w Polskiej polityce po 1989 roku nie było – mówi poseł Joachim Brudziński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

To co zafundowała polskiemu społeczeństwu i naszemu narodowi koalicja PO-PSL, w zestawieniu z tym raportem obrazuje i pokazuje, że jesteśmy w sytuacji naprawdę – można mówić wręcz – dramatycznej. Postrzeganie przez pryzmat konkurencyjności polskiej gospodarki i w ogóle warunków do prowadzenia biznesu i życia w naszym państwie (na tak niskich miejscach) powoduje, że próba odbudowy potencjału i możliwości rozwoju naszego państwa, po przejęciu władzy z rąk tych nieudaczników, będzie dramatycznie trudna – stwierdza Joachim Brudziński.

Międzynarodowi eksperci negatywnie ocenili też pracę rządu PO-PSL w ubiegłym roku. Jak napisał portal, wśród 144 krajów Polska jest dopiero na 110 miejscu pod względem „przejrzystość i transparentność działań i decyzji rządu”. Lepiej pod tym względem wypadły rządy m.in. Nikaragui, Azerbejdżanu, Nepalu czy Ugandy.

RIRM

drukuj