fot. twitter.com/AndrzejHalicki

TVP Info: Piłkarze Legii ukarani za race. Policja wnioskuje o karę dla posłów PO za to samo

Będzie wniosek do Marszałka Sejmu o ukaranie posłów Platformy Obywatelskiej – ustalił portal tvp.info. Prominentni politycy PO, Andrzej Halicki i Sławomir Neumann, na Marszu Wolności 12 maja występowali z odpalonymi racami. Halicki opublikował na Twitterze zdjęcie z tego zdarzenia.

W poniedziałek kibice Legii Warszawa wraz z piłkarzami świętowali na Placu Zamkowym zdobycie tytułu mistrza Polski w rozgrywkach ekstraklasy.

Jak potwierdziła portalowi tvp.info Komenda Stołeczna Policji, czterech członków kadry piłkarskiej Legii Warszawa zostało ukaranych mandatami za odpalanie rac podczas fety.

Nieoficjalnie mówi się, że kara została nałożona na Artura Jędrzejczyka, Williama Remy’ego (choć racę odpalił inny gracz Legii – Cafu – przyp. RIRM), Domagoja Antolicia i drugiego trenera Aleksandara Vukovicia.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego KSP Sylwestra Marczaka, posłów Platformy Obywatelskiej, którzy odpalali race w podobnej sytuacji i w tym samym miejscu ponad tydzień wcześniej, spotka za to kara. Rzecznik Sylwester Marczak powiedział portalowi, że policja będzie o to wnioskować.

Poseł Andrzej Halicki w rozmowie z portalem tvp.info stwierdził, że jest gotów ponieść wszelkie koszty związane z ewentualnym mandatem za swoje zachowanie.

Uważam, że państwo powinno być nieopresyjne wtedy, kiedy nie trzeba i skuteczne wtedy, kiedy potrzeba – stwierdził poseł.

Halicki nie uważa, by karanie piłkarzy Legii było w takiej sytuacji stosowne.

Można się bawić spokojnie i sympatycznie – podkreślił. Interwencję policji uznał za nieadekwatną.

TVP Info/RIRM

drukuj