ARiMR rozpoczyna wypłatę zaliczek dla rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie dziś wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich dla rolników.

Wnioski o płatności złożyło ponad 1 mln 300 tys. gospodarzy. Wsparcie jako pierwsi otrzymają rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków i suszy.

Zaliczki zazwyczaj sięgają 50 proc. należnych płatności. W tym roku będą one wyższe; podobna sytuacja miała miejscy także w ub.r. – mówi Krzysztof Adamkiewicz, dyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR.

– Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wypłatę zaliczek. Przypomnę tylko, że decyzją Komisji Europejskiej na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi – Krzysztofa Jurgiela – będziemy wypłacać do 70 proc. zaliczek, podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku – podkreśla Krzysztof Adamkiewicz.

Oprócz Polski zgodę na wpłacenie 70 proc. zaliczek otrzymało 14 innych krajów UE m.in. Włochy, Hiszpania i Francja.

W sumie w ramach dopłat bezpośrednich polscy rolnicy otrzymają prawie 15 miliardów zł. Wypłata zaliczek – w sumie 10 mln zł – potrwa do końca listopada. Resztę gospodarze otrzymają do 30 czerwca przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl