fot. PAP/Marcin Obara

Adam Bodnar oficjalnie objął urząd Rzecznika Praw Obywatelskich

Dziś Adam Bodnar złożył ślubowanie przed Sejmem. Bodnar, który jest zwolennikiem związków dewiantów seksualnych oraz adopcji dzieci przez homoseksualistów, zastąpił na tym stanowisku prof. Irenę Lipowicz.

Jego kandydaturę poparli posłowie PO i SLD. Politycy prawicy chcieli, aby tę funkcję pełniła Zofia Romaszewska.

Działaczka opozycji demokratycznej podkreśla, że Bodnar powinien dziś skupić się na przestrzeganiu praw obywatelskich najbiedniejszych.

To powinien rzeczywiście być margines, a u nas ten margines się rozszerza. Cała ta opieka społeczna, te różne współczucia, te chore dzieci, które oglądamy ciągle w wiadomościach i którym należy pomóc – to nie tak. Przecież powinniśmy pobudzać ludzką wrażliwość. Powinniśmy tak skonstruować nasze państwo, żeby ci ludzie mieli w nim swoje miejsce, żeby dało się w nim godnie żyć. To nie dlatego, że mamy za mało pieniędzy, tylko że są one nierówno podzielone. Ja jestem zwolenniczką, by on się zajął –po pierwsze – dyskryminacją ludzi z punktu widzenia finansowego. To by było bardzo dobrze. Jest to znacznie więcej niż innego rodzaju przypadki – mówi Zofia Romaszewska.

Adam Bodnar wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich trwa 5 lat.

RIRM

drukuj