fot. freepik.com

Watchdog kontra Lux Veritatis. Dziś kolejna rozprawa

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Woli odbędzie się dziś kolejna rozprawa ws. wytoczonej przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska przeciwko zarządowi Fundacji Lux Veritatis. Ostatnia miała miejsce 12 sierpnia.

Proces karny, jaki Watchdog wytoczył nadawcy TV Trwam, dotyczy rzekomego nieudostępnienia informacji o wydatkowaniu środków publicznych. [czytaj więcej]

Na ostatniej rozprawie kontynuowane było postępowanie dowodowe. Przesłuchiwany był m.in. prezes Watchdoga, który nie potrafił udzielić odpowiedzi na część pytań dotyczących subsydiarnego aktu oskarżenia, o czym mówił mec. Marcin Chodkowski, pełnomocnik Fundacji Lux Veritatis.

– W odpowiedzi na moje pytania, które bezpośrednio dotyczyły tego, co się zarzuca członkom zarządu Fundacji, Pan Prezes nie był w stanie podać żadnych okoliczności faktycznych, które by uzasadniały tak sformułowany akt oskarżenia. Porządkując, nie ma zarzutu dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, jest zarzut tzw. współsprawstwa, czyli współdziałania wspólnie i w porozumieniu. Zarzut jest sformułowany w taki sposób, że „członkowie zarządu Fundacji, działając wspólnie i w porozumieniu, wydając polecenia innym osobom, swoim podwładnym i współpracownikom, w celu uzyskania korzyści majątkowej i osobistej, nie udzielili informacji publicznej” – zwrócił uwagę prawnik.

W ocenie dyrektor finansowej Fundacji Lux Veritatis, Lidii Kochanowicz-Mańk, Sieci Watchdog nie chodzi o informację publiczną i przejrzystość, ale o przeciąganie sprawy i budowanie na tym kapitału społecznego i finansowego.

Przedstawiciele Fundacji Lux Veritatis mogli dotąd liczyć na modlitewne wsparcie słuchaczy Radia Maryja, którzy gromadzili się przed warszawskim sądem i otaczali modlitwą różańcową rozprawę. Za to wsparcie w imieniu Fundacji bardzo Państwu dziękujemy, prosząc jednocześnie o dalszą modlitwę.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl