fot. twitter.com/CaritasPolska

Wystawa „Aleppo2019 – Warszawa1944” w holu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Dwie rzeczywistości zrujnowanych wojną miast – Warszawy i Aleppo – połączyła Caritas Polska w specjalnej wystawie, prezentowanej w holu głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ekspozycję można oglądać do 30 sierpnia.

Wystawa „Aleppo2019 – Warszawa1944” – to poruszające połączenie fotografii wielkoformatowych przedstawiających zniszczone Aleppo oraz zrównaną z ziemią Warszawę.

„Mamy w pamięci bohaterską walkę o przetrwanie mieszkańców Warszawy podczas Powstania Warszawskiego i obecne rozpaczliwe próby przeżycia mieszkańców Syrii” – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

„Mam nadzieję, że widok zrujnowanego Aleppo sprawia, że nie będziemy obojętni na cierpienie” – dodaje.

W ramach programu „Rodzina Rodzinie” do tej pory regularną pomoc otrzymało 9000 syryjskich rodzin w Aleppo. Polskie rodziny za pośrednictwem Caritas Polska przekazały ponad 46 mln złotych na potrzeby mieszkańców Syrii. Więcej informacji o programie, bieżącej sytuacji na miejscu oraz możliwości wsparcia Syryjczyków można znaleźć na stronach rodzinarodzinie.caritas.pl i bliskiwschod.caritas.pl. Wsparcie można okazać wysyłając SMS charytatywny o treści RODZINA na numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

RIRM

drukuj