W toruńskim sanktuarium rozpoczynają się „Dni ze św. Janem Pawłem II”

W Sanktuarium Najświętszej Mari Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rozpoczynają się dziś „Dni ze św. Janem Pawłem II”. W tym roku będą im towarzyszyć słowa zaczerpnięte z nauczania bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

W południe Mszy św., która zainauguruje uroczystości w Sanktuarium Najświętszej Mari Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Suski, biskup senior. Po Eucharystii ks. bp Andrzej Suski poświeci figury rodziny Wojtyłów.

Doroczne Dni rozpoczynają się w przypadającą dziś 43. rocznicę wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i poprzedzają liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła, które obchodzimy 22 października.

Zarówno dziś, jak i 22 października nawiedzając Sanktuarium, można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.

A z bogatym planem uroczystości odbywających się w ramach Dni ze św. Janem Pawłem II można się zapoznać na stronie toruńskiego sanktuarium. [czytaj więcej

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl