fot. PAP/Wojciech Kryński

[TYLKO U NAS] Ks. prof. Jan Machniak: Nauczanie św. Jana Pawła II przypomina, że demokracja bez wartości łatwo przemienia się w zakamuflowany totalitaryzm. Święty Jan Paweł II dla Polski i Polaków jest światłem wolności

Święty Jan Paweł II należy dziś do najważniejszych ojców naszej niepodległości. Jego nauczanie przypomina, że demokracja bez wartości łatwo przemienia się w zakamuflowany totalitaryzm. Św. Jan Paweł II dla Polski i Polaków jest światłem wolności. Jego słowa „nie lękajcie się” pozwoliły, aby zstąpił Duch Święty odnowił oblicze polskiej ziemi, a poprzez Polskę całej Europy i świata. Jan Paweł II zdjął kajdany kłamstwa, zła i zniewolenia, tego strasznego zafałszowania, w którym żyliśmy przez lata komunizmu. Odnowił ducha i dał siłę do walki – mówił ks. prof. Jan Machniak w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

Środowiska antykościelne uderzają w św. Jana Pawła II, podając fałszywe informacje na temat ks. kard. Adama Sapiehy, który – jak wskazał felietonista – miał wpływ na rozwój powołania Karola Wojtyły.

– Wielki Post rozpoczął się atakiem na św. Jana Pawła II i jego dziedzictwo. Już w Środę Popielcową byliśmy świadkami oskarżeń skierowanych pod adresem kardynała Adama Stefana Sapiehy. Holenderski liberalny dziennikarz, pisząc paszkwil o Janie Pawle II, dotknął osoby księcia niezłomnego, bo tak nazywany był ks. kard. Adam Stefan Sapieha, który kierował kościołem w Krakowie w latach 1911-1951, w czasach bardzo trudnych. W czasach I i II wojny światowej, w czasach prześladowań Polaków przez narodowy socjalizm (…) organizował pomoc humanitarną. Był blisko ludzi. Nie zaprzestał odwiedzania parafii i bycia blisko tych, którzy cierpieli. To on pomógł Karolowi Wojtyle w rozeznaniu drogi duchowej. To on wysłał Karola Wojtyłę na studia do Rzymu i kierował jego drogą życiową po powrocie do Ojczyzny – podkreślił ks. prof. Jan Machniak.

Telewizja TVN wyemitowała materiał atakujący św. Jana Pawła II i jego pontyfikat. Twórcy reportażu oskarżają Papieża Polaka o tuszowanie pedofilii, powołując się m.in. na doniesienia holenderskiego dziennikarza, Ekke Overbeeka, który swoje zarzuty wobec św. Jana Pawła II opiera na zeznaniach ks. Boczka, współpracownika Urzędu Bezpieczeństwa.

– Znana prywatna stacja wyemitowała program zatytułowany znamiennie „Franciszkańska 3”. To znany adres nie tylko w Krakowie, ale w całej Polsce i świecie, bo w tym domu mieszkał i pracował kard. Karol Wojtyła, w tym domu zatrzymywał się Jan Paweł II, a z okna Franciszkańskiej spotykał się z tymi, którzy przychodzili wieczorami, w czasie jego pielgrzymek apostolskich do ojczyzny, aby rozmawiać z nimi i dzielić się swoimi doświadczeniami (…). Film oparty na kłamstwie i pomówieniach spowodował niezwykłe przebudzeni w całej Ojczyźnie. Odezwali się uczciwi dziennikarze, politycy, ludzie kultury, mieszkańcy Wadowic, Krakowa, całej Ojczyzny – powiedział felietonista.

Sejm RP zdecydowaną większością głosów przyjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Felietonista podkreślił, że Jan Paweł II należy dziś do najważniejszych ojców naszej niepodległości.

– Sejm potępił haniebną nagonkę opartą na materiałach Urzędu Bezpieczeństwa. Jan Paweł II należy dziś do najważniejszych ojców naszej niepodległości. Jego nauczanie przypomina, że demokracja bez wartości łatwo przemienia się w zakamuflowany totalitaryzm. Św. Jan Paweł II dla Polski i Polaków jest światłem wolności. Jego słowa „nie lękajcie się” pozwoliły, aby zstąpił Duch Święty odnowił oblicze polskiej ziemi, a poprzez Polskę całej Europy i świata. Jan Paweł II zdjął kajdany kłamstwa, zła i zniewolenia, tego strasznego zafałszowania, w którym żyliśmy przez lata komunizmu. Odnowił ducha i dał siłę do walki – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl