fot. Monika Bilska

Wyjątkowa rocznica w toruńskim sanktuarium 

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II znajduje się oryginalna Ikona Matki Bożej, przed którą modlił się polski Papież. W niedzielę minęła trzynasta rocznica, odkąd ikona trafiła do Toruniu. Z tej okazji w toruńskim sanktuarium sprawowana była Msza św. dziękczynna.

Ikona Matki Bożej, przed którą modlił się Ojciec Święty Jan Paweł II, przybyła do Toruniu trzynaście lat temu. Ksiądz Mirosław Drozdek SAC tuż przed śmiercią podarował ją Dyrektorowi Radia Maryja ojcu Tadeuszowi Rydzykowi CSsR.

– Ten obraz Ojciec Święty miał od początku swojego pontyfikatu, przed nim klęczał, przed nim się modlił za Polskę i za świat. […] Ksiądz Mirosław Drozdek powiedział do mnie: „Proszę ojca, ale na ten obraz trzeba wybudować kościół”. Odpowiedziałem mu: „A ileż to roboty”. Kiedy Pan Bóg chce, to będzie wszystko. Trzeba trochę wysiłku, ale znajdą się ludzie i pomogą – podkreślał w homilii dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ikona znajduje się w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które jest wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Polaka.

TV Trwam News

[GALERIA] – fot. Monika Bilska

drukuj