fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] J. K. Ardanowski: Małe gospodarstwa są dla mnie sprawą absolutnie istotną

Ważne dla mnie jest, żeby małe gospodarstwa – które są dla mnie sprawą absolutnie istotną – nie były ekonomicznie rugowane, niszczone, żeby miały możliwość również dochodów z rynku – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Jan Krzysztof Ardanowski, który jutro zostanie mianowany nowym szefem resortu rolnictwa.

Jan Krzysztof Ardanowski zastąpi na stanowisku ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który wczoraj zrezygnował z pełnionej funkcji. Powodem – jak podał – były względy osobiste.

W rozmowie z Radiem Maryja przyszły minister mówił o kierunkach, jakie obierze zarządzając resortem. Podkreślił, że postawi m.in. na małe gospodarstwa i rolnictwo ekologiczne.

– Uruchomienie, wykorzystanie całego potencjału rolnictwa, również tego potencjału produkcyjnego – w szczególności bardzo wysokiej jakości żywności – postawienie na rolnictwo ekologiczne, na produkty, które mogą być wręcz ozdobą polskiego rolnictwa, rozszerzenie możliwości sprzedaży bezpośredniej tak, żeby małe gospodarstwa – które są dla mnie sprawą absolutnie istotną – nie były ekonomicznie rugowane, niszczone, żeby miały możliwość również dochodów z rynku. Dla mnie ważna jest realizacja programu Prawa i Sprawiedliwości, bo jestem jego współautorem, w zakresie ustabilizowania strategicznej roli rolnictwa dla polskiej gospodarki i dla narodu polskiego – zaznaczył Jan Krzysztof Ardanowski.

Uroczystość mianowania Krzysztofa Ardanowskiego na ministra rolnictwa odbędzie się jutro w Pałacu Prezydenckim. Polityk zapowiedział, że w ciągu najbliższych dni przedstawi szczegółowy pakiet propozycji dla polskiego rolnictwa.

RIRM

drukuj