Rada Naczelna PSL i Rada Krajowa SLD

W Warszawie zbierze się dziś Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego. Głównym celem jej dyskusji ma być obecna sytuacja w rolnictwie. Swoje posiedzenie zaplanowała na dziś także Rada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Spotkanie ma być poświęcone przygotowaniom do przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Rada Naczelna PSL – jak poinformował rzecznik tej partii – ma dyskutować m.in. o sytuacji w rolnictwie i „złych działaniach” ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Zaprezentowane mają także zostać najnowsze, projektowane przez PSL propozycje zmian w prawie, w tym związane z pomocą dla seniorów oraz projekty dotyczące emerytur. Ludowcy będą też rozmawiać o propozycjach prezydenta Andrzeja Dudy dot. organizacji obchodów – przypadającej w przyszłym roku – 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z kolei posiedzenie Rady Krajowej SLD poświęcone będzie przygotowaniom do wyborów samorządowych, które odbędą się w 2018 r. Ma m.in. zapaść decyzja o szyldzie komitetu wyborczego, pod którym SLD wystartuje w tych wyborach, a także przeprowadzona ma zostać dyskusja na temat programu wyborczego. Według zapowiedzi sekretarza generalnego Sojuszu, SLD wystawi 18 tys. kandydatek i kandydatów na radnych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl