fot. PAP

Rolnicy kolejny raz oszukani przez rząd

Kolejny raz zostaliśmy oszukani przez rząd i premiera Donalda Tuska – stwierdził Edward Kosmal, przewodniczący RI NSZZ „Solidarność” w zachodniopomorskim.

W sobotę rolnicy protestowali pod Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie. Protest trwa już 60 dni. Do protestu przyłączają się gospodarze nowych województw.

„To walka nie tylko o interesy rolników, ale także o interesy społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego”.  Rolnicy niejednokrotnie spotykali się z przedstawicielami rządu, którzy nie spełniają rolniczych postulatów. Sprawy stoją w miejscu, a w międzyczasie dochodzi do wielu nieprawidłowości –  informuje Edward Kosmal.

– Praktycznie sytuacja po podpisaniu uzgodnień z 11 stycznia jak też komunikatów z 30 stycznia, po spotkaniu z wiceministrem i dyrektorami departamentu nic się nie zmieniła. Jest to wynik bezczynności działań agencji jak i zmiany personelu.  Dochodzi do tego również fakt medialny z którego dowiadujemy się, że jedna z osób biorących udział w konkursie na dyrektora ogłosiła się już nim. Możemy się domyślać, że konkurs był zatem sterowany pod określoną osobę i o tym mówimy – powiedział Edward Kosmal.

Przewodniczący Edward Kosmal uważa, że  potrzebne są rozmowy na wyższym szczeblu. Na razie to rząd pisze dogodny dla siebie scenariusz, a protesty trwają już ponad dwa miesiące.

– Rolnicy znowu zostali oszukani. Tego przyczyną jest niezadowolenie i ogromne zdziwienie, że mimo naszych próśb i pism o obronę polskich rolników, o równe ich traktowanie, – niestety, tak się nie stało. UE nie jest ani solidarna, ani równa, grę natomiast biorą prywatne interesy dużych państw takich jak Niemcy, Anglia czy Francja. Mimo tych licznych zapowiedzi podpisania traktatu, znowu zostaliśmy oszukani – kończy Edward Kosmal.

Jeśli nic się nie zmieni rolnicy zapowiadają zaostrzenie protestu i blokady miast.

Wypowiedź Edwarda Kosmala:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj