Wpisy autora Angelika Regulska

Pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej

30 maja br. w Piekarach Śląskich spotkają się mężczyźni i młodzieńcy, pielgrzymujący do Matki Bożej Piekarskiej w intencji oddalenia epidemiologicznego zagrożenia oraz o przywrócenie osobom chorującym łaski zdrowia. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosi homilię.

Polskie służby rozbiły międzynarodowy gang

CBŚP, KAS i Prokuratura Regionalna w Warszawie rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o sprowadzanie różnego rodzaju towarów z Azji oraz ich sprzedaż w Polsce bez uiszczania należnych podatków. Proceder odbywał się m.in. za pośrednictwem fikcyjnych polskich i zagranicznych spółek. Uzyskane w ten sposób pieniądze były transferowane z powrotem do krajów Dalekiego Wschodu. Dotychczas do sprawy zatrzymano 5 podejrzanych.

5. rocznica konsekracji Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

Przypada dziś 5. rocznica konsekracji Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu oraz 101. rocznica urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji w toruńskim sanktuarium sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, sekretarza św. Jana Pawła II.