fot. PAP/EPA

J. Borrell zwołał spotkanie nadzwyczajne ws. konfliktu izraelsko-palestyńskiego

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej wezmą dziś udział w wideokonferencji na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego.  W związku z coraz większą liczbą ofiar Josep Borrell, szef unijnej dyplomacji, zwołał spotkanie nadzwyczajne.

Podczas spotkania unijni dyplomaci będą dyskutować na temat ewentualnych kroków, jakie może podjąć Wspólnota w celu rozwiązania tego konfliktu.

Paweł Jabłoński, wiceszef polskiego MSZ, podkreśla, że UE powinna wywrzeć zdecydowany nacisk za Izrael i Palestynę. Polska dyplomacja opowiada się za rozwiązaniem sporu na drodze dialogu.

– Potrzebne jest konsekwentne wywieranie presji zarówno na Izrael, jak i na Palestynę, aby spory wewnętrzne były rozwiązywane na drodze pokoju bez używania przemocy. Szczególnie należy uszanować prawa człowieka i ochronę ludności cywilnej. Bardzo niepokojące jest zjawisko ofiar śmiertelnych wśród społeczności cywilnej. Trzeba to jak najszybciej zatrzymać – powiedział wiceszef polskiego MSZ.

O zaprzestanie działań zbrojnych na Bliskim Wschodzie zaapelował również Ojciec Święty Franciszek.

W ostatnich dniach dochodzi do zmasowanych ataków rakietowych prowadzonych ze Strefy Gazy na miasta w Izraelu.  W odpowiedzi siły izraelskie bombardują cele Hamasu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl