Autorstwa Adrian Tync - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=99508377

Pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej

30 maja br. w Piekarach Śląskich spotkają się mężczyźni i młodzieńcy, pielgrzymujący do Matki Bożej Piekarskiej w intencji oddalenia epidemiologicznego zagrożenia oraz o przywrócenie osobom chorującym łaski zdrowia. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosi homilię.

Zaproszenie na modlitewne spotkanie wystosował do diecezjan ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

„Po rocznej przerwie rodzi się nadzieja modlitewnego spotkania na piekarskim wzgórzu, aby wspólnie z przedstawicielami +męskiego świata+ powierzyć Bogu w Trójcy Jedynemu przed wizerunkiem Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej rodzinne i osobiste intencje. Ostatni rok naszego życia zdominowało globalne zagrożenie, jakim jest pandemia. Przywołując diagnozę papieża Franciszka, trzeba uznać, że w minionych dziesięcioleciach technologicznego postępu karmiliśmy się marzeniami o świetności i wielkości, a doszliśmy do zamknięcia, samotności i utraty smaku braterstwa. Nieoczekiwany cios pandemii, a wraz z nim cierpienie, niepewność i świadomość własnych ograniczeń, wzywają do ponownego przemyślenia naszego stylu życia, relacji, organizacji naszych społeczeństw, a przede wszystkim sensu naszego życia” – napisał ksiądz arcybiskup.

Pielgrzymki mężczyzn do Piekarskiej Pani organizowane są od 1947 roku. Ze względu na sytuację pandemiczną w tym roku liczba pielgrzymów zostanie ograniczona do 10 tys. osób, a wszystkich uczestników modlitewnego spotkania będą obowiązywały zasady sanitarne wyrażone dezynfekcją dłoni, zasłanianiem w plenerze ust i nosa maseczką oraz zachowaniem stosownego dystansu.

Archidiecezja Katowicka/radiomaryja.pl

drukuj