fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

„Posłani w pokoju Chrystusa” – Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

Pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” odbędzie się dziś tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Co roku w ostatnią niedzielę miesiąca pątnicy przybywają do piekarskiego Sanktuarium Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, by prosić o łaski.

Modlitewne spotkanie rozpocznie o godz. 9.30 procesją z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na wzgórze kalwaryjne. Słowo do pielgrzymów wygłosi metropolita katowicki, ks. abp Wiktor Skworc. O godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św., której będzie przewodniczył ks. abp Jan Romeo Pawłowski z Watykanu. Wygłosi on też homilię. Następnie odbędzie się godzina ewangelizacyjna ze św. Józefem i bł. ks. Janem Machą.

– Cieszymy się, że po tych wszystkich pandemicznych obostrzeniach możemy wrócić do tej tradycji. Gromadzimy się na piekarskim wzgórzu. Mężczyźni, młodzieńcy, przybywają do Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej, aby powierzać życie swoje, swoich rodzin, całej naszej ojczyzny. W tym roku intencja, która towarzyszy nam podczas tej pielgrzymki to przede wszystkim prośba o pokój. Będziemy chcieli prosić Maryję o jej wstawiennictwo, aby jak najszybciej zapanował pokój, szczególnie na Ukrainie, a jednocześnie będziemy chcieli pamiętać o górnikach – ofiarach i poszkodowanych ostatnich wypadków w naszych śląskich kopalniach – mówił o intencjach pielgrzymki rzecznik metropolity katowickiego, ks. dr Tomasz Wojtal.

Ostatnim punktem pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich będzie nabożeństwo majowe pod przewodnictwem ks. abp koadiutora archidiecezji katowickiej Adriana Galbasa. Rozpocznie się ono o godz. 15.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl