fot. pixabay.com

Zielona Góra: w dniach od 29 maja do 4 czerwca odbędzie się inicjatywa Biblia 24/7

Fraternia Franciszkańska „Effatha”, działająca przy parafii pw. świętego Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze, zaprasza do udziału w inicjatywie Biblia 24/7. W ciągu tygodnia wierni wraz z duchownymi chcą publicznie i na głos przeczytać całe Pismo Święte. Wydarzenie będzie trwało od 29 maja do 4 czerwca.

Inicjatywa rozpocznie się w niedzielę 29 maja o godzinie 18.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem o. Mariana Gołąba, ministra prowincjalnego krakowskich franciszkanów, i potrwa do 4 czerwca.

Organizatorzy poprzez organizację wydarzenia chcą propagować czytanie Pisma Świętego i skłonić wiernych do życia nim na co dzień.

„Pragniemy dzielić się Słowem Bożym, które jest w stanie przemieniać życie. (…) Życzę każdemu z was, abyście usłyszeli głos Ducha Świętego, aby choć jedno z miliona słów zapadło w wasze serca i je otworzyło; aby przybliżyło was do Boga, do misji, którą ma dla was; aby to słowo was umocniło; aby było dla was mądrością, wiedzą, bojaźnią Bożą” – mówi wyższy przełożony franciszkanów z Krakowa.

W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja wydarzenia. Wzięło w nim udział 100 lektorów (w tym dwóch księży biskupów oraz prowincjał franciszkanów) oraz dziesiątki osób wspierających inicjatywę. Była ona transmitowana na żywo na Youtube i Facebooku. 122 godziny czytania oglądała w internecie spora liczba osób.

Fraternia Franciszkańska „Effatha” to wspólnota ludzi pragnących żyć duchowością św. Franciszka we współczesnym świecie, podejmując dzieło ewangelizacji. Na swoich spotkaniach formacyjnych, modlitewnych, oprócz budowania relacji międzyludzkich, podejmują różne zadania w parafii.

o. Jan Maria Szewek OFMConv

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl