fot. PAP/Jan Dzban

Rozpoczęły się ćwiczenia taktyczno-specjalne z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym

Ruszyły ćwiczenia taktyczno-specjalne z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Inicjatywa będzie realizowana do piątku w trzech województwach oraz w polskiej przestrzeni lotniczej.

Terroryści porywają samolot z pasażerami, chcą wykorzystać go do ataku terrorystycznego. Do akcji wkraczają polskie myśliwce. To jeden ze scenariuszy, jaki ćwiczą nasi żołnierze w ramach manewrów Renegade/Sarex-21. Ćwiczenia odbywają się w powietrzu, na lądzie oraz na wodzie.

Ćwiczona jest akcja ewakuacyjna dużej liczby poszkodowanych  po zderzeniu się  dwóch okrętów. Scenariusz zakłada  ratowanie mienia wojskowego oraz transport rannych do placówek medycznych.

Organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Biorą w nich udział m.in. Wojska Oborny Terytorialnej,  Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna czy Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.  

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl