o. Marek Raczkiewicz

X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. K. bp G. Kaszak: Bogactwo Kongresu to świadectwa rodzin z całego świata, które są doświadczane na różne sposoby. One dają świadectwo, że problemy można pokonać

Bardzo ciekawe w świadectwach tych małżeństw, ale także i księży, którzy im towarzyszą, jest to, że podkreślają, że „cały czas z Panem Bogiem, nie o własnych siłach”. To jest czasami modlitwa, to są sakramenty, wspomniane były, chociażby weekendy, gdzie zbierają się rodziny z różnych ruchów, gdzie się modlą, rozważają Pismo Święte. Widać, że bogactwo do tego, to siła, żeby pokonać najróżniejsze problemy, z którymi boryka się dzisiaj rodzina – mówił ks. bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej, w rozmowie z o. Witoldem Hetnarem CSsR z Radia Maryja podczas X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie. 


Pobierz

W Rzymie trwa X Światowe Spotkanie Rodzin. Wydarzenie przebiega pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Uczestnicy z całego świata słuchają wystąpień, biorą udział w panelach dyskusyjnych i warsztatach, poświęconych tematom związanym z powołaniem małżeńskim i życiem rodzinnym.

W spotkaniu bierze udział ks. bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej.

Bogactwo Kongresu, który teraz ma miejsce, to są świadectwa. Z całego świata przybyły rodziny, które są doświadczane na różne sposoby. One dają świadectwo, że problemy można pokonać. Bardzo ciekawe w świadectwach tych małżeństw, ale także i księży, którzy im towarzyszą, jest to, że podkreślają, że „cały czas z Panem Bogiem, nie o własnych siłach”. To jest czasami modlitwa, to są sakramenty, wspomniane były, chociażby weekendy, gdzie zbierają się te rodziny z różnych ruchów, gdzie się modlą, rozważają Pismo Święte, czyli to jest. Widać, że bogactwo do tego, to siła, żeby pokonać najróżniejsze problemy, z którymi boryka się dzisiaj rodzina – mówi ks. bp Grzegorz Kaszak.

Jak podkreślał ordynariusz diecezji sosnowieckiej, to, co wybrzmiewa na X Światowym Spotkaniu Rodzin i co jest ważne dla naszego duszpasterstwa w Polsce, to przygotowanie młodych do małżeństwa i towarzyszenie im w tej drodze.

Wydaje mi się, że w Polsce mamy pewne braki, nie pod względem przygotowania (ono oczywiście powinno być zreformowane, dostosowane do współczesnych czasów), tylko widzę pewne braki w polskim duszpasterstwie, jeśli chodzi o towarzyszenie młodym małżonkom. Jest moment bardzo specyficzny, to są narodziny pierwszego dziecka i to też jest bardzo ważne, wiąże się z wielką radością, ale też i z pewnymi problemami i trudnościami – zaznaczał ks. bp Grzegorz Kaszak.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl