fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

Rozpoczęło się X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie

W Rzymie z udziałem Ojca Świętego Franciszka rozpoczęło się dziś X Światowe Spotkanie Rodzin. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbywać się będzie jednocześnie w Kościołach lokalnych na świecie. Spotkaniu towarzyszy hasło: „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości”.

X Światowe Spotkanie Rodzin odbywa się z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa. Jak podkreślają watykańskie media, nowa formuła spotkania, dostosowana także do czasów pandemii, jest wyjątkowa – „multicentryczna i szeroka”.

Cel wydarzenia to m.in. podkreślenie roli rodziny w dziele ewangelizacji oraz umocnienie jej tożsamości. Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie związane m.in. z miłością rodzinną, powołaniem oraz drogami do świętości.

W spotkaniu w Wiecznym Mieście uczestniczy delegacja z Polski. Jest w niej kilka rodzin, którym towarzyszą m.in.: ks. bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny w Konferencji Episkopatu Polski i należący do niej ks. bp Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki. Będą także księża: Przemysław Drąg i Robert Wielądek, ustępujący i nowy dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

Ks. bp Wiesław Śmigiel, podkreśla, że Kościół nieustannie jest zainteresowany sprawami rodzin.

Sprawy małżeństw i rodzin ciągle są w centrum zainteresowania Kościoła. Wszystkie sprawy, o których będziemy mówili w czasie kongresu pastoralno-teologicznego będą kontynuowane w poszczególnych episkopatach. Mam nadzieję, że u nas również w naszym Episkopacie, a przede wszystkim w diecezjach i w parafiach, bo o to przede wszystkim chodzi – mówi duchowny.

Papież Franciszek przywita się z uczestnikami X Światowego Spotkania Rodzin po południu w Auli Pawła VI, gdzie odbędzie się Festiwal Rodzin.

Światowe Spotkanie Rodzin potrwa do 26 czerwca 2022 roku. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 1994 roku z inicjatywy św. Jana Pawła II. Od tamtego wydarzenia katolickie rodziny gromadzą się co trzy lata na różnych kontynentach na modlitwie i debatach na temat swej roli w Kościele i świecie.

RIRM/PAP

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl