Uroczystości Bożego Ciała z udziałem Ojca św. Franciszka

Po południu w Rzymie odbędą się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Transmisja w TV Trwam od godz. 19.00.

Podczas wczorajszej audiencji generalnej papież Franciszek zachęcił wiernych do udziału w tradycyjnej procesji Bożego Ciała, która przejdzie z bazylki św. Jana na Lateranie do bazyliki Santa Maria Maggiore. 

– O godz. 19.00 na placu św. Jana na Lateranie sprawować będę Mszę św., a następnie będziemy adorować Najświętszy Sakrament idąc do Bazyliki Santa Maria Maggiore. Zapraszam Rzymian i pielgrzymów do wzięcia udziału w tym uroczystym publicznym akcie wiary i miłości do Jezusa prawdziwie obecnego w Eucharystii – zapowiedział Ociec św. Franciszek.

Święto Bożego Ciała to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół Katolicki.

Jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Obchodzone jest w czwartek, po uroczystości Trójcy Świętej, który jest dniem ustanowienia Eucharystii.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl