fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Życzę wszystkim polskim rodzinom, by we wzajemnej miłości odnajdywały trwałość i powołanie do świętości

Podczas audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek nawiązał do trwającego w Rzymie i jednocześnie w diecezjach na świecie X Światowego Spotkania Rodzin. Papież pozdrowił przybyłych pielgrzymów, w tym Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Dzisiaj rozpoczyna się X Światowe Spotkanie Rodzin. Życzę wszystkim polskim rodzinom, by we wzajemnej miłości odnajdywały swoją trwałość i powołanie do świętości. Zawierzam je Najświętszej Maryi Pannie – Królowej Polski. Szczególnie modlę się za rodziny, które przeżywają trudności, by każdego dnia doświadczały Bożej obecności i miłosierdzia. Z serca wam błogosławię –  mówił.

W kolejnym cyklu katechez o starości Papież nawiązał do Ewangelii św. Jana. Zwrócił uwagę na rozmowę między zmartwychwstałym Jezusem a Piotrem. Mówił, że jest to dialog wzruszający, z którego jaśnieje cała miłość Chrystusa do uczniów. Jak wskazywał, w trakcie rozmowy Jezusa z Piotrem znajdujemy dwa fragmenty, które dotyczą starości, czasu świadectwa i długości lat życia.

Pierwszy fragment to ostrzeżenie Jezusa skierowane do Piotra: „Kiedy byłeś młody, byłeś samowystarczalny, kiedy będziesz stary, nie będziesz już tak panował nad sobą i swoim życiem”. A także „twojemu świadectwu będzie towarzyszyć również ta słabość”. Ewangelista dodaje swój komentarz, wyjaśniając, że Jezus nawiązuje do świadectwa najdoskonalszego męczeństwa i śmierci – podkreślał papież Franciszek.

Ojciec Święty zaznaczał, że osoby starsze nie powinny być zazdrosne o młodych, którzy zajmują ich drogę. Honor, jakim jest wierność zaprzysiężonej miłości, wierność w podążaniu za wiarą, którą wyznają, jest tytułem do podziwu dla przyszłych pokoleń.

– Duch wiary, podążanie za Panem, uważne słuchanie Jego słowa, także u schyłku życia jest najlepszym wyborem i tytułem do podziwu dla przyszłych pokoleń – mówił Papież.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl