Puchar CEV. Wyjazdowa porażka Atomu

Zawodniczki Atomu Trefla Sopot przegrały mecz w ramach ćwierćfinału Pucharu CEV. Pogromczyniami „Atomówek” stały się zawodniczki Prosecco Doc-Imoco Conegliano 1:3 (20:25, 25:21, 21:25, 13:25). Polki wygrały tylko jednego seta, do 21, w pozostałych partiach walczyły, ale nie wytrzymywały końcówek setów.

Pierwszy set od początku należał do gospodyń. Polki jeszcze przed drugą przerwą techniczną odrobiły stratę trzech punktów (13:13), ale na „technical time” schodziły z bagażem kolejnych trzech punktów. Włoszki doprowadziły do końca tę partię, wygrywając 25:20. Po porażce w pierwszym secie „Atomówki” na drugą wyszły zdecydowanie lepiej skoncentrowane. Nasze zawodniczki punktowały bezradne Włoszki i wyrównały stan meczu na 1:1. Piłkę na koniec seta wykorzystała Maja Tokarska (21:25).

Wydawało się, że podopieczne Lorenzo Micellego pójdą za ciosem i będzie już tylko lepiej. Zawodniczki Conegliano na przegranego seta odpowiedziały w najlepiej możliwy sposób, zwyciężając. Najwyższą formę we włoskiej ekipie prezentowała Valentine Fiorin, która poprowadziła swój zespół do wygranej w trzecim secie 25:21. Tchnięte dobrą grą i dopingiem kibiców Włoszki dały prawdziwy koncert gry. W czwartym secie rozbiły sopocianki, dając im zdobyć jedynie 13 punktów.