fot. PAP

Puchar CEV. Tauron jedną nogą w kolejnej rundzie

Siatkarki Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza pokonały przed własną publicznością turecki Galatasaray Daikin Stambuł 3:2 (25:17, 20:25, 25:21, 17:25, 15:9) w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu CEV. Rewanż spotkanie podopieczne Juana Manuela Serramalery rozegrają 22 stycznia.


Mimo pięciu setów, spotkanie stało na dość przeciętnym poziomie i miało znikomą dramaturgię. Gra obu zespołów mocno falowała, poszczególne partie na zmianę zdecydowanie wygrywane były raz przez jedną, raz przez drugą stronę, co w efekcie doprowadziło do tie-breaka. W nim znów obyło się bez większych emocji, a więcej zimnej krwi zachowały dąbrowianki, które dowodzone przez świetnie spisujące się Jekaterinę Zakrewskają oraz Katarzynę Konieczną, triumfowały w tej odsłonie 15:9 i co za tym idzie w całym meczu 3:2.

***

Puchar CEV – ćwierćfinał, 1. mecz

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Galatasaray Daikin Satmbuł 3:2 
(25:17, 20:25, 25:21, 17:25, 15:9)

Tauron: Cemberci, Konieczna, Sobolska, Dziękiewicz, Mancuso, Zakrewskaja, Urban (libero) oraz Piekarczyk, Kaliszuk, Staniucha-Szczurek i Strasz (libero)

Galatasaray: Alikaya, Bosetti, Centoni, Gurkaynak, Kalac, Meijners, Guneyligil (libero) oraz Aydinlar, Dumanoglu, Yurtdagulen i Guc

Sport.RIRM

drukuj