fot. PAP

Puchar CEV. Zabrakło niewiele – Atomówki przegrywają w „złotym secie”

Bliskie sprawienia niespodzianki były siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot. W rewanżowym meczu finału Pucharu CEV podopieczne Lorenzo Micelliego pokonały przed własną publicznością Dynamo Krasnodar 3:1 (26:24, 18:25, 26:24, 25:22), jednak w „złotym secie” triumfowała rosyjska drużyna (15:10) i to ona mogła cieszyć się z wygranej w całych rozgrywkach.


Po gładkiej porażce z Dynamem (0:3) w pierwszym spotkaniu mało kto się spodziewał, że sopocianki będą w stanie sprawić większe kłopoty drużynie dowodzonej przez Konstantina Uszakowa. Polski zespół, aby triumfować w całych rozgrywkach, potrzebował wygranej 3:0 lub 3:1 i zwycięstwa w „złotym secie”.  Pierwszy z tych warunków został spełniony. Atomówki, głównie dzięki świetnej postawie w ataku duetu Katarzyna Zaroślińska – Anna Miros oraz w polu serwisowym Klaudii Kaczorowskiej pokonały w czterech odsłonach Rosjanki, tym samym doprowadzając do dodatkowej partii.

W niej jednak lepsze okazały się zawodniczki z Krasnodaru, które od stanu 3:1 dla siatkarek Lorenzo Micelliego zdobyły pięć punktów z rzędu, a potem już tylko kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, utrzymując dość bezpieczną przewagę (4:7, 7:10). Co prawda, Atomówki w pewnym momencie zbliżyły się do rywalek na dystans jednego „oczka” (10:11), po udanej zagrywce w wykonaniu Charlotte Leys, jednak końcówka zdecydowanie należała do Rosjanek. Ostatecznie podopieczne Konstantina Uszakowa, za sprawą znakomicie prezentującej się w ataku Tatiany Koszelewej oraz skutecznemu blokowi na Kaczorowskiej, wygrały „złotego seta” 15:10 i co za tym idzie – triumfowały w rozgrywkach Pucharu CEV.

***

PGE Atom Trefl Sopot Dynamo Krasnodar 3:1
(26:24, 18:25, 26:24, 25:22)

Złoty set: 10:15

Pierwszy mecz: 3:0 dla Dynama

MVP: Tatiana Koszelewa (Dynamo)

Trefl: Charlotte Leys (12), Zuzanna Efimienko (4), Izabela Bełcik (6), Klaudia Kaczorowska (9), Brittnee Cooper (9), Katarzyna Zaroślińska (20), Agata Durajczyk (libero) oraz Falyn Fonoimoana (10) i Anna Miros (14)

Dynamo: Fernanda Garay Rodrigues (11), Natalia Dianska (4), Jose Fabiola Almeida de Souza Alves (7), Tatiana Koszelewa (37), Marina Mariuchnicz (11), Lubow Szaszkowa (11), Swietłana Kriuczkowa (libero) oraz Julija Podskalna (6), Aleksandra Pasynkowa (1), Jekatierina Kriwiec i Irina Flisztinskaja

Sport.RIRM

drukuj