Puchar CEV. Gładkie zwycięstwo Trefla Sopot

Zawodniczki PGE Atomu Trefla Sopot wygrały z belgijskim Gea Happel Amigos Zoersel 3:0 (25:13, 25:16, 25:19) w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV. Zwycięstwo przyszło łatwo. Przeciwniczki w żadnej z rozegranych partii nie potrafiły zdobyć choćby 20 punktów.

Polskie zawodniczki debiutowały w Pucharze CEV, przez co były bardzo zdeterminowane, żeby wygrać. Tak też się stało. Pierwszy set to prawdziwy popis gry „Atomówek” Od początku spotkania błyszczała Justyna Łukasik, która rozgrywała bardzo dobre zawody. Zawodniczki z Sopotu na pierwszą przerwę techniczną schodziły z przewagą aż pięciu punktów. Po powrocie na parkiet nie ustrzegły się dwóch błędów i było 8 do 5. Każdy się spodziewał, że miejscowe będą przewyższały przynajmniej o klasę zespół z Belgii, ale nikt nie myślał o tym, że pozwolą im zdobyć jeszcze tylko osiem punktów w całej partii! Podopieczne trenera Lorenzo Micelli zdobywały punkty seryjnie i zakończyły seta efektownym asem Maji Tokarskiej.

Maja Tokarska Katarzyna Zaroœliñska  Lotte Vandendriessche

Druga część spotkania była już bardziej wyrównana, ale tylko na początku. Treflanki schodziły na pierwszy time z wynikiem 7:8. Lepsza gra Amigos Zoersel zmusiła miejscowe do większej koncentracji. Wyrównany bój toczył się do stanu gry 10:10, wtedy to Leen Adams zaatakowała w aut. Gospodynie wyrównały, a chwilę później po kiwce Katarzyny Zaroślińskiej wyszły na prowadzenie 12:11. Od tego momentu całkowitą inicjatywę przejęły polskie zawodniczki, które nie dały szans Belgijkom, wygrywając drugiego seta do 16.

Ostatni set ponownie przebiegał pod dyktando Polek. Choć początek był wyrównany, Atomówki znów pokazały klasę. Belgijki miały wyraźny problem z przyjęciem dobrej zagrywki Treflanek. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły tę partię 25 do 19 i cały mecz 3:0.