Primera Division. Strzelanina jak na westernie, Griezmann dał popis!

Atletico Madryt wygrało wyjazdowy mecz 17. kolejki z Athletic Bilbao 4:1. Wysoką formę w barwach stołecznej drużyny zaprezentował Antoine Griezmann, który zaliczył klasycznego hattricka. Honorowe trafienie dla Basków zaliczył Mikel Rico. Dla gospodarzy był to trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Wszystko zaczęło się jednak wspaniale dla zespołu Ernesto Valverde. Już w 17. minucie Mikel Rico wykorzystał kapitalne dogranie Markela Susaety i otworzył wynik meczu. Na słynnym San Mames wśród kibiców zapanowały szampańskie nastroje i nie zmieniły się aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę. choć Atletico atakowało.

Tylko Diego Simeone i jego zespół wie co działo się w przerwie meczu w szatni. Zawodnicy Argentyńczyka dostali potężnego przypływu motywacji w połączeniu z energią oraz skutecznością. Już 60 sekund po rozpoczęciu drugiej części gry Juanfran dograł do Antoine Griezmanna i snajper wyrównał stan meczu. Jak się okazało dla Francuza był to dopiero początek strzelaniny rodem z najlepszych amerykańskich westernów. Mistrzowie Hiszpanii grali jak z nut. W 53. minucie w polu karnym faulowany był Tiago Mendes, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Raul Garcia i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Athletic Bilbao vs Atletico Madrid

Baskowie byli wyraźnie zaskoczeni całą sytuacją, z biegiem czasu próbowali jednak przedostać się pod bramkę Atletico. Próbował Oscar de Marcos, później Aritz Aduriz. W obydwu sytuacjach kunsztem wykazywał się bramkarz gości – Miguel Angel Moya. Po 73. minutach meczu ponownie „ukąsił” Griezmann. Po błędzie jednego z obrońców Francuz stanął oko w oko z Gorka Iraizozem i nie pomylił się. Baskowie już wiedzieli, że jest po meczu. Gracze Simeone na grali piłką w środku pola, co jakiś czas groźnie atakując. 9. minut przed końcem spotkania trzecie trafienie zaliczył Griezmann i ustalił wynik spotkania na 4:1.