Serie A. Niespodziewana porażka Milanu

Drugą porażkę w sezonie zanotowali dzisiaj piłkarze AC Milan. Podopieczni Filippo Inzaghiego w spotkaniu 10. kolejki ligi włoskiej ulegli na własnym stadionie 0:2 drużynie beniaminka – Palermo. Przegrana kosztowała Rossonerich spadek o kilka miejsc w tabeli.

Milan pod trenerską wodzą swojego byłego piłkarza- Inzaghiego- w tym sezonie prezentuje się lepiej niż w poprzednich rozgrywkach. Przegrał tylko jedną potyczkę i plasował się w ścisłej ligowej czołówce, a co niektórzy kibice zaczęli już marzyć o powrocie zespołu do Champions League. Na San Siro liczono na kolejny komplet punktów, gdyż miejscowi podejmowali Palermo, które w dotychczasowych 9 meczach zdobyło tylko 9 punktów i plasowało się w dolnych rejonach tabeli.

Już w 3. minucie spotkania doszło do zmiany. Urazu nabawił się stoper gospodarzy Alex, a w jego miejsce na murawie pojawił się Cristian Zapata. I to właśnie Kolumbijczyk otworzył w 23. minucie wynik tego starcia. Niestety, trafił do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkarza gości Paulo Dybaly. Rossoneri nie zdążyli się pozbierać to golu samobójczym, a już przegrywali 0:2. Na listę strzelców wpisał się Dybala. Argentyńczyk z polskim paszportem okazał się lepszy od Diego Lopeza w sytuacji sam na sam.

W drugiej połowie Milan próbował odrobić straty, ale zawodnikom brakowało skuteczności. Dobrej sytuacji nie wykorzystał w 73. minucie Torres. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i podopieczni Filippo Inzaghiego po raz drugi w sezonie musieli uznać wyższość rywala w ligowej potyczce.

Porażka rossonerich przy jednoczesnych wygranych Napoli, Sampdorii oraz Genoi spowodowały, iż klub z Mediolanu spadł w tabeli Serie A na 6. pozycję. Palermo dzięki dzisiejszemu triumfowi ma w dorobku 12 punktów i wskoczyło na 12. miejsce w lidze.

AC Milan – US Palermo 0:2 (0:2)

Zapata 23′ (sam.) Dybala 26′

Milan: Lopez – Abate, Alex (3. Zapata), Rami, De Sciglio – Poli (46. El Shaarawy), De Jong, Saponara – Honda (68. Pazzini), Torres, Menez

Palermo: Sorrentino – Munoz, Gonzalez, Andjelković – Morganella, Bolzoni, Barreto, Lazaar – Vazquez (86. Belotti), Maresca (68. N’Goyi) – Dybala (89. Quaison)