Primera Division. Pewne triumfy drużyn z Madrytu, Królewscy wyrównali rekord Barcelony

Ekipy ze stolicy Hiszpanii: Real oraz Atletico nie miały problemów z odniesieniem zwycięstw w meczach 14. kolejki ligi hiszpańskiej. Mistrzowie kraju pokonali na wyjeździe Elche 2:0. Podopieczni Carlo Ancelottiego ograli zaś 3:0 Celtę Vigo. Hat-tricka w tym pojedynku zaliczył Cristiano Ronaldo, który w obecnym sezonie w Primera Division zdobył już 23 gole! Dla Królewskich kolejne trzy punkty oznaczają wyrównanie rekordu Barcelony z 2006 roku pod względem ilości ligowych wygranych z rzędu. Wciąż wynosi on 18 spotkań.

Elche Atletico Madryt 0:2 (0:1)
J.M. Gimenez 16′ M. Mandzukić 53′

Elche CF vs Atletico MadridAtletico Madryt mierzyło się ze znajdującym się w strefie spadkowej Elche. W bramce gospodarzy pojawił się Przemysław Tytoń. Nie był on jednak w stanie zapobiec porażce w starciu z podopiecznymi Diego Simeone. Przyjezdni zdobyli pierwszego gola jeszcze w pierwszej połowie gry. W 17. minucie arbiter podyktował rzut wolny dla mistrzów kraju. Po szybkim rozegraniu i podaniu Ardy Turana piłkę do siatki przeciwnika skierował Jose Maria Gimenez. Asystujący przy tym trafieniu reprezentant Turcji w momencie podania znajdował się na spalonym, co umknęło uwadze sędziego.

Po przerwie przewagę nadal miało Atletico. W 53. minucie Koke zagrał w kierunku Mario Mandzukicia, a Chorwat strzałem w krótki róg pokonał Tytonia. Wydaje się, iż Polak mógł w tej sytuacji zachować się lepiej. Elche miało swoją szansę na zdobycie gola, ale futbolówkę, która niespodziewanie zmieniła tor lotu do dośrodkowaniu Faycala Fajry, zdołał wybić golkiper gości Miguel Angel Moya.

Podopieczni Diego Simeone zanotowali trzecią ligową wygraną z rzędu i wskoczyli na pozycję wicelidera tabeli z dorobkiem 32 punktów. Elche z 10 oczkami nadal znajduje się w strefie spadkowej.

***

Elche: Tytoń – Damian Suarez, Roco, Lomban, Cisma – Fajr, Pasalić (60’ Herrera), Mosquera, Victor (83’ Alvaro Gimenez) – Jonathas, Coro (66’ Fragapane)

Atletico: Moya – Juanfran, Goidn, Gimenez, Siqueira – Gabi, Mendes, Koke, Turan (80’ Raul Jimenez) – Raul Garcia, Mandzukić (73’ Griezmann)

Żółte kartki: Jonathas de Jesus, Enzo Roco (Elche)

Real Madryt – Celta Vigo 3:0 (1:0)
C. Ronaldo 36’ (k.) 65’ 81’

W fotelu lidera na dobre usadowił się inny zespół z Madrytu – Real. Królewscy podejmowali u siebie Celtę Vigo.  O tym, że ekipa z Estadio Balaidos jest nieobliczalna, przekonała się jakiś czas temu Barcelona, przegrywając z nią 0:1.

Podopieczni Carlo Ancelottiego od początku meczu mieli przewagę, ale bramkę zdobyli dopiero w 36. minucie, w dodatku z rzutu karnego. Jedenastka była bardzo kontrowersyjna, gdyż nie ma pewności, czy Cristiano Ronaldo rzeczywiście został sfaulowany w szesnastce gości. Do piłki podszedł sam poszkodowany i strzelił swoją 21. bramkę w bieżącym sezonie.

Real Madrid vs Celta VigoKolejne gole na Santiago Bernabeu padły po przerwie. W 65. minucie złe zagranie Gustavo Cabrala wykorzystał Ronaldo, który w ten sposób zaliczył drugie trafienie w tej potyczce. Portugalczyk nie ustawał jednak w staraniach, a swego dopiął w 81. minucie gry. Dla skrzydłowego Realu był to już 23. gol w Primera Division w bieżących rozgrywkach! Dla lidera Los Blancos jest to 23. hat-trick w historii jego występów na hiszpańskich boiskach.

Real po wygranej nad Celtą ma 36 punktów i prowadzi w tabeli, mając 4 oczka więcej od Atletico oraz 5 więcej od Barcelony. Duma Katalonii rozegrała jedno spotkanie mniej. Ekipa z Vigo z dorobkiem 20 punktów jest na ósmej pozycji w stawce.

***

Real: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Kroos, Illarramendi, James (53’ Arbeloa) – Bale, Benzema (80’ Coentrao) , Ronaldo (85’ Hernandez)

Celta: Sergio – Mallo, Cabral (74’ Gomez), Fontas, Jonny – Radoja, Krohn-Dehli (82’ Santi Mina), Hernandez – Orellana (69’ Fernandez), Nolito, Larrivey

Żółte kartki: James Rodriguez, Daniel Carvajal, Alvaro Arbeloa, Asier Illarramendi (Real) oraz Gustavo Cabral, Jonny, Nolito, Pablo Hernandez (Celta)

Athletic Bilbao Cordoba 0:1 (0:1)