TBLK. Katarzynki wygrywają we Wrocławiu

Torunianki odniosły pewne zwycięstwo w Tauron Basket Lidze Kobiet. Podopieczne Elmedina Omanicia   po ubiegłotygodniowej porażce z Wisłą Can Pack Kraków szybko wróciły na właściwe tory pokonując na wyjeździe Ślęzę Wrocław 75:57.

Mecz lepiej zaczęły wrocławianki. Skuteczną akcją 2+1 popisała się Agnieszka Śnieżek. Katarzynki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie w 6 min. spotkania, kiedy do kosza trafiła Amanda Jackson. Co ciekawe, w pierwszej kwarcie ani jednego punktu nie zdobyła najskuteczniejsza zawodniczka TBLK Jhasmin Player.

Druga kwarta to już całkowita dominacja gości. Zawodniczki Ślęzy niemiłosiernie pudłowały (po dwóch kwartach miały zaledwie 27 proc. skuteczność rzutów z gry). Do szatni koszykarki schodziły przy stanie 46-21 dla Torunia.

O trzeciej kwarcie obie drużyny powinny jak najszybciej zapomnieć. Straty, niecelne rzuty – tak można najlepiej podsumować poczynania koszykarek w tej części meczu. Energa przez 6 min. nie zdobyła ani jednego punktu. Strzelecką niemoc Katarzynek nie wykorzystały jednak rywalki. Ślęza co prawda wygrała trzecią odsłonę meczu, ale tylko 15-9.

Przez ostatnie 10 min. skuteczność podopiecznych Elmedina Omanicia była już o niebo lepsza. W drużynie z Torunia wyróżniała się Maurita Reid, z kolei w drużynie ze stolicy Dolnego Śląska – Player, która jednak przypomniała sobie, jak się zdobywa punkty.