Primera Division. Kanonada na Santiago Bernabeu; Barca nie do zatrzymania

Real Madryt zdemolował na własnym stadionie Celtę Vigo aż 7:1 w meczu 28. kolejki Primera Division. Cztery bramki dla Królewskich zdobył Cristiano Ronaldo. Kolejne zwycięstwo odniosła FC Barcelona. Katalończycy ograli na wyjeździe SD Eibar 4:0. Trzy punkty na swoje konto dopisali także piłkarze Atletco Madryt, którzy wygrali z Valencią CF 3:1.

Real Madryt – Celta Vigo 7:1 (1:0)
Pepe 41’ Cristiano Ronaldo 50’ 58’ 64’ 76’ Jese Rodriguez 77’ Gareth Bale 81’ – Iago Aspas 62’

Na Santiago Bernabeu nic nie zapowiadało gradu goli, tym bardziej, że po pierwszej połowie Królewscy prowadzili zaledwie 1:0 za sprawą Pepe. Real, to co najlepsze zostawił jednak na później i po przerwie Los Blancos wytoczyli ciężkie działa. Jak na treningu poczuł się Cristiano Ronaldo, który aż czterokrotnie pokonał Rubena Blanco. Szczególnej urody było pierwsze trafienie. CR7 bombą z około trzydziestu metrów nie dał bramkarzowi rywali najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Chwilę później dołożył gola z rzutu wolnego.

Real Madrid vs Celta VigoReal Madrid vs Celta Vigo

Goście odgryźli się w 62. minucie, kiedy to sytuację sam na sam z Keylorem Navasem wykorzystał Iago Aspas. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później piłkę w siatce ponownie umieścił Ronaldo, który wykorzystał podanie Isco i dopełnił jedynie formalności. Portugalczyk zdołał strzelić jeszcze jednego gola, a kolejne dwa dołożyli od siebie Jese Rodriguez i Gareth Bale. Spotkanie na Santiago Bernabeu zakończyło się ostatecznie pogromem 7:1.

***

SD Eibar – FC Barcelona 0:4 (0:2)
Munir El Haddadi 8’ Lionel Messi 41’ 76’(k.) Luis Suarez 84’

UD Eibar vs FC Barcelona36 starć – od tylu niepokonani pozostają piłkarze Barcelony. Katalończycy pokonali na wyjeździe Eibar 4:0. Wynik spotkania już w 8. minucie otworzył Munir El Haddadi, który z zaledwie metra wpakował futbolówkę do bramki rywali. Przed przerwą trafił jeszcze Lionel Messi. Argentyńczyk płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka wykończył solowy rajd. Na kwadrans przed końcem gwiazdor Blaugrany podwyższył prowadzenie celnym uderzeniem z rzutu karnego. Wynik meczu w 84. minucie ustalił Luis Suarez.

***

Valencia CF – Atletico Madryt 1:3 (1:1)
Dienis Czeryszew 28’ – Antoine Griezmann 24’ Fernando Torres 72’ Yannick Ferreira Carrasco 85’

SPORTING GIJON VS ATHETIC BILBAOKomplet punktów zgarnęli także podopieczni Diego Simeone. Drużyna Atletico Madryt pokonała na wyjeździe Valencię 3:1. Nietoperze podjęły równorzędną walkę tylko w pierwszej połowie. Na gola Antoine’a Griezmanna odpowiedział Dienis Czeryszew. Po zmianie stron do siatki trafiali jedynie zawodnicy Los Colchoneros. Najpierw na listę strzelców wpisał się Fernando Torres, a następnie Yannick Ferreira Carrasco.

Do kadry Sevilli nie powrócił jeszcze Grzegorz Krychowiak, a Andaluzyjczycy zremisowali z Getafe 1:1.

Liderem tabeli pozostaje Barcelona. Katalończycy mają na koncie 72 punkty. Drugie Atletico traci do Blaugrany osiem oczek, a trzeci Real – dwanaście.