Primera Division. Barcelona z kłopotami, ale zwycięska

FC Barcelona z małymi problemami pokonała na wyjeździe UD Las Palmas 2:1 w spotkaniu 25. kolejki Primera Division. Wszystkie gole padły jeszcze w pierwszej połowie, a komplet punktów Dumie Katalonii zapewnił Neymar.

Skazywani na porażkę gospodarze nie przestraszyli się wypełnionego gwiazdami zespołu Blaugrany i starali się prezentować odważny futbol. Barcelonie to nie przeszkadzało, a nawet ułatwiło w zdobyciu pierwszego gola w tym spotkaniu. W 6. minucie Andres Iniesta wypatrzył dobrze ustawionego Luisa Suareza, a ten tylko dopełnił formalności, pewnie umieszczając piłkę w bramce rywali. Goście z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo. Zaledwie cztery minuty później Da Silva William Jose w sytuacji sam na sam z Claudio Bravo zachował zimną krew i wyrównał stan meczu na 1:1.

UD LAS PALMAS vs BARCELONAPo doprowadzeniu do remisu miejscowi ruszyli do ataku, przeważali na boisku, lecz mocno zwarty blok defensywny Dumy Katalonii nie pozwolił gospodarzom na przeprowadzenie groźniejszych sytuacji we własnym polu karnym. Po upływie dwóch kwadransów gry podopieczni Luisa Enrique w końcu złapali swój rytm i zaczęli dyrygować boiskowymi poczynaniami. Dzięki takiej grze padła druga bramka dla mistrzów Hiszpanii. W 39. minucie z bliskiej odległości przymierzył Luis Suarez, co prawda na posterunku był Javi Varas, lecz odbił piłkę w taki sposób, że ta trafiła pod nogi Neymara, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

UD LAS PALMAS vs BARCELONAPo zmianie stron Barcelona nie spuściła z tonu i coraz częściej gościła na połowie gospodarzy. Z opresji swoich kolegów często wyręczał Javi Varas, popisując się kilkoma udanymi interwencjami. W 60. minucie to jednak miejscowi mogli ponownie doprowadzić do remisu, kiedy Claudio Bravo najpierw zatrzymał uderzenie Jonathana Viery, a następnie dobitka Williama Jose trafiła w boczną siatkę. W końcowych fragmentach meczu Las Palmas uparcie dążyło do zdobycia wyrównującego gola, ostatecznie jednak z kompletu punktów mogła cieszyć się Blaugrana.

Barcelona, dzięki wygranej, umocniła się na pozycji lidera tabeli Primera Division. Ich przewaga nad drugim Atletico Madryt wzrosła do sześciu oczek, ci jednak mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie więcej. Dla piłkarzy Luisa Enrique był to również ósmy ligowy triumf z rzędu.