Polacy za granicą. Bramkostrzelny dzień biało-czerwonych, trafiali Zieliński i Teodorczyk

Piotr Zieliński przyczynił się do wyjazdowej wygranej SSC Napoli nad Chievo Werona w pojedynku 25. kolejki Serie A. Kibicom z Brukseli przypomniał o sobie Łukasz Teodorczyk, który w ekwilibrystyczny sposób ustalił wynik rywalizacji między Anderlechtem a KV Oostende.

Poza wyjściową „jedenastką” Napoli na mecz z Chievo znaleźli się m.in. Dries Mertens i Piotr Zieliński. Podopieczni Maurizio Sarriego chcieli sięgnąć po trzy punkty jak najmniejszym nakładem sił. Jeszcze przed przerwą na dwubramkowe prowadzenie swojej drużyny zapracowali Lorenzo Insigne i Marek Hamsik. Ze względu na uraz Allana w 42. minucie na murawie pojawił się Piotr Zieliński. Po zmianie stron pomocnik wpisał się na listę strzelców. Piłka – po uderzeniu Polaka zza pola karnego – odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki zdezorientowanego golkipera rywali.

W 71. minucie na boisku zameldował się powracający po kontuzji Arkadiusz Milik. Napastnik wniósł sporo ożywienia w ofensywne poczynania swojego zespołu. Był nawet bliski podwyższenia prowadzenia Napoli. Po podaniu Jose Callejona zabrakło mu jednak centymetrów, by sięgnąć futbolówkę i z bliska wpakować ją do bramki Chievo.

Po czterech z rzędu spotkaniach bez strzelonego gola kibicom z Brukseli przypomniał o sobie Łukasz Teodoroczyk. Polak tradycyjnie znalazł się w wyjściowym składzie Anderlechtu i w 90. minucie przypieczętował wygraną swojej drużyny nad KV Oostende 4:1. Po przepięknej urody trafieniu (półwolej zza pola karnego) napastnik utonął w ramionach miejscowych kibiców, za co arbiter ukarał go żółtą kartką.

Poza kadrą meczową Paris Saint-Germain na pojedynek z Toulouse FC znalazł się Grzegorz Krychowiak. Reprezentacyjny pomocnik, aby złapać rytm meczowy poprosił o występy w rezerwach. Na dzień dzisiejszy – po kontuzji kolana – nie ma czego szukać nie tylko w wyjściowej jedenastce, ale także na ławce rezerwowych. Celem numer jeden dla byłego gracza Sevilli pozostają eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata.

* * *

Ligue 1 – 26. kolejka:

Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – poza kadrą meczową w domowej rywalizacji z Toulouse FC (0:0)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – na ławce rezerwowych w wygranym u siebie 4:2 spotkaniu z Dijon FCO
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – na ławce rezerwowych w zwycięskiej 3:0, domowej konfrontacji z En Avant Guingamp

Serie A – 25. kolejka:

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 42. minuty i gol w wygranym na wyjeździe meczu z Chievo Werona (3:1)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – od 71. minuty w zwycięskiej 3:1 konfrontacji z Chievo
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w zremisowanym u siebie spotkaniu z Cagliari Calcio (1:1)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – od 55. minuty w zremisowanym, domowym pojedynku z Cagliari Calcio (1:1)
Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – na ławce rezerwowych w zremisowanym, wyjazdowym meczu z Sampdorią
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w wygranym u siebie spotkaniu z Torino (4:1)

Jupiler League – 27. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht Bruksela) – 90 minut i gol w zwycięskim, wyjazdowym pojedynku z KV Oostende (4:1)