fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

MŚ 2017. Mariusz Jurkiewicz nie pojedzie do Francji!

Reprezentacja Polski doznała kolejnego poważnego osłabienia przed rozpoczynającymi się w najbliższą środę mistrzostwami świata piłkarzy ręcznych. Na mundial do Francji nie pojedzie bowiem kontuzjowany Mariusz Jurkiewicz.


Rozgrywający Vive Tauronu Kielce doznał urazu barku w końcówce meczu towarzyskiego Polska – Argentyna (26:26). Jurkiewicz po akcji ofensywnej zderzył się z rywalem, a następnie upadł na parkiet i opuścił boisko w asyście lekarzy. Chwilę później udał się do szpitala, gdzie przeszedł badania. Te wykazały, jak poinformował rzecznik prasowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce Jan Korczak-Mleczko, że 34-latek poważnie uszkodził więzozrost barkowo-obojczykowy i tym samym nie zagra na MŚ.

To kolejny zawodnik, którego z udziału w mundialu wykluczył uraz. Do Francji z powodu kontuzji nie udadzą się również Piotr Wyszomirski, Michał Jurecki, Kamil Syprzak oraz Michał Szyba. Wcześniej kariery reprezentacyjne zakończyli z kolei Bartosz Jurecki, Adam Wiśniewski, Sławomir Szmal, Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz biało-czerwoni podczas światowego czempionatu rozegrają w najbliższy czwartek z Norwegią o godz. 20:45. Pozostałymi grupowymi rywalami podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będą gospodarze turnieju, Rosjanie, Japończycy oraz Brazylijczycy.

Sport.RIRM

drukuj