LM. Real ogrywa Schalke i pieczętuje awans

Realu Madryt pokonał na Estadio Santiago Benranbeu Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 i tym samym przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu na VeltinsArena Królewscy wygrali różnicą pięciu goli.

Wicemistrzowie Hiszpanii przed spotkaniem z Schalke byli niemal pewni awansu do 1/4 finału i dlatego też Carlo Ancelotti postanowił dać możliwość wykazania się graczom rezerwowym. Od pierwszej minuty na placu gry pojawili się między innymi tacy zawodnicy jak: Raphael Varane, Jese czy Alvaro Morata. Ten drugi, miał jednak sporego pecha. Już w 5. minucie musiał opuścić boisko po starciu z Seadem Kolasinacem. Z kolei Jens Keller wystawił jedenastkę zbliżoną do optymalnej z kwartetem ofensywnym Obasi-Meyer-Draxler-Huntelaar.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 21. minucie gola po ładnej zespołowej akcji i ostatnim podaniu Garetha Bale’a zaliczył Cristiano Ronaldo.

Dziesięć minut później mieliśmy już remis. Na strzał z 20 metrów zdecydował Tim Hoogland, potężnie uderzona piłka odbiła się jeszcze od nogi Sergio Ramosa, czym kompletnie zmyliła Ikera Casillasa. Remis utrzymał się do końca pierwszej połowy, mimo iż obie drużyny miały jeszcze swoje okazję do strzelenia gola. Na listę strzelców mogli wpisać się Isco i Klas-Jan Huntelaar.

Druga część gry zdecydowanie należała do gospodarzy. Królewscy przeważali, dyktowali warunki gry i w 74. minucie doczekali się drugiego gola. Świetną indywidualną akcją popisał się Ronaldo, który przedryblował pół boiska – i technicznym strzałem z kilku metrów pokonał Ralfa Fahrmanna. Tym samym Portugalczyk zdobył swojego 13. gola w obecnym sezonie Champions League.

60 sekund później było już 3:1. Ronaldo w dogodnej sytuacji trafił w poprzeczkę, ale po chwili piłkę do pustej bramki skierował Morata.

Wynik spotkania już do końca nie uległ zmianie. Real wygrał w dwumeczu 9:2 i pewnie awansował do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów.

Real Madryt Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1

Bramki: C. Ronaldo 21’ 74 A. Morata 75’ – T. Hoogland 31’

Real: Casillas – Nacho, Varane, Ramos (Carvajal 69’), Coentrao – Isco, Alonso (Casemiro 46’), Illarramendi – Jese (Bale 9’), Morata, Ronaldo

Schalke: Fahrmann – Hoogland, Howedes (Papadopoulos 59’), Matip, Kolasinac – Ayhan (Annan 81’), Neustädter – Obasi, Meyer, Draxler – Huntelaar (Szalai 46’)