LM siatkarzy. Gładka wygrana Lotosu w Lublanie

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk odnieśli swoje drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach Ligi Mistrzów. Po klęsce z włoską Modeną przyszedł czas na gładką wygraną w Lublanie, gdzie triumfatorzy Pucharu Polski pokonali miejscowe ACH Volley 3:0 (25:18, 25:17, 25:14).

Mistrzowie Słowenii ani myślą o utracie tytułu najlepszej drużyny w kraju. Choć w zmaganiach Champions League nie wygrali w tym sezonie jeszcze seta, to w lidze ponieśli dotychczas ledwie jedną porażkę. Zdecydowanym faworytem dzisiejszej potyczki był Lotos, który chciał się zrekompensować za wcześniejszą klęskę z włoską Modeną (0:3).

Trzypunktowe prowadzenie podopieczni Andrei Anastasiego zdołali wypracować jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (5:8). Błędy własne gdańszczan sprawiły, że gospodarze szybko doprowadzili do remisu (9:9). Było to jednak wszystko, na co stać ich było w premierowej partii. Po udanym zbiciu Sebastiana Schwarza wicemistrzowie Polski ponownie odskoczyli rywalom (9:11).

Od tego momentu kontrolowali przebieg spotkania. Techniczne zagranie Mateusza Miki sprawiło, że na drugiej przerwie technicznej przewaga Lotosu wzrosła do czterech oczek (12:16). Po powrocie na parkiet kolejne błędy własne pogrążały ACH Volley. Seta zakończyła zepsuta zagrywka polskiego zawodnika miejscowych – Michała Kozłowskiego (18:25).

Podobny przebieg miały kolejne partie. W drugiej odsłonie mistrzów Słowenii stać było na wyrównaną batalię jedynie do końca pierwszej przerwy technicznej (7:8). Później na parkiecie niepodzielnie rządzili gdańszczanie. Po punktowej zagrywce Damiana Schulza osiągnęli pięć oczek przewagi (11:16). W barwach gości świetnie prezentował się zwłaszcza Mateusz Mika, a seta skutecznym zbiciem zakończył Artur Ratajczak (17:25).

Ostatnia partia nie przyniosła żadnych emocji – Lotos prowadził niemal od początku do końca i zasłużenie zwyciężył do 14. Triumf wicemistrzów Polski przypieczętował udany serwis Miki.

Była to druga wygrana podopiecznych Andrei Anastasiego w trwających rozgrywkach Ligi Mistrzów. W tabeli grupy F polski zespół plasuje się na drugim miejscu, za plecami legitymującej się kompletem zwycięstw Modeny.