Liga Mistrzów. Karny „z kapelusza” i skromna zaliczka Atletico

Antoine Griezmann zdobył jedynego gola w pierwszym ćwierćfinałowym starciu Atletico Madryt z Leicester City (1:0). Francuz trafił do siatki po niesłusznie podyktowanym rzucie karnym. Napastnik był faulowany przed szesnastką, inaczej całą sprawę widział jednak arbiter widowiska.

Mimo, że Craig Shakespeare rozpoczął przygodę z Lisami bez kompleksów i popisał się historycznym startem w Premier League (5 zwycięstw w pięciu pierwszych meczach), faworytem spotkania i całego ćwierćfinałowego dwumeczu bez wątpienia pozostawało Atletico. Podopieczni Diego Simeone są zdecydowanie bardziej doświadczeni i zaprawieni w bojach o dużą stawkę. Ta niewątpliwie jest spora – awans do najlepszej czwórki Champions League.

Już w 5. minucie bliski szczęścia był Koke. Pomocnik Atleti przymierzył sprzed pola karnego, ale futbolówka odbiła się od słupka. Chwilę później nieznacznie mylili się Yannick Ferreira Carrasco i Antoine Griezmann. Pierwszy strzelił w boczną siatkę, a drugi uderzył ponad poprzeczką.

W 27. minucie Marc Albrighton sfaulował Griezmanna tuż przed polem karnym. Arbiter nieoczekiwanie wskazał jednak na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i wykorzystał jedenastkę, dając swojej drużynie prowadzenie. Tuż przed przerwą swojego trafienia szukał jeszcze Koke. Futbolówka po strzale Hiszpana minęła okienko bramki strzeżonej przez Kaspera Schmeichela o około pół metra.

Po zmianie stron nie działo się zbyt wiele. Aktywny był Fernando Torres, który nie potrafił zachować zimnej krwi w kluczowych momentach. Hiszpan dochodził do sytuacji strzeleckich, jednak ani razu nie zdołał pokonać golkipera gości. Lisy nie znalazły recepty na dobrze grających w defensywie gospodarzy i spotkanie zakończyło się nieznacznym zwycięstwem drużyny z Madrytu.